Skontaktuj się z nami: 531 121 022


Poznaj tajemne właściwości gorzkich pestek z moreli

Imponujące właściwości pestek moreli zostały odkryte już w starożytności. Pierwsze przesłanki dotyczące właściwości pestek z moreli pochodzą z egipskich papirusów sprzed 5000 lat, kolejne natomiast z Chin sprzed 4500 lat. Dopiero ostatnio z naszej codziennej diety zostały one wyeliminowane, albowiem jeszcze do niedawna były one stosowane do przygotowywania kompotów czy innych napojów. Nikt nie zawracał sobie głowy tym, aby z owoców usuwać pestki. Oprócz tego spożywało się również proso i len, a wszystko to bogate było w witaminę B17, o której dzisiaj sporo osób zapomniało.

Właściwości witaminy B17

Witamina B17 nazywana jest również amigdaliną, amygdalinem, letrilem oraz laetrilem. Znaleźć ją można w szczególności w pestkach owoców – gorzkich moreli, gorzkich migdałów, pigwy, wiśni, brzoskwini, śliwki oraz jabłek. Niemniej jednak najwięcej osób decyduje się na wybór pestek moreli gorzkiej, albowiem ich działanie jest w najwyższym stopniu skuteczne. Należy wiedzieć, że wybierając pestki z moreli gorzkiej właściwości będą zauważalne wyłącznie wtedy, gdy zdecydujemy się na produkt dobrej jakości, pochodzący z ekologicznych upraw. Należy wiedzieć, że witamina B17 nadaje pestkom owoców specyficzny i gorzki smak. Podczas zetknięcia się z enzymem (zawartym w komórkach nowotworowych) rozkłada się aldehyd benzoesowy i cyjanek. Jeśli wciąż zastanawiają Cię właściwości pestek moreli to powinieneś zagłębić się jeszcze bardziej w ten temat. W fachowej literaturze oraz w artykułach internetowych znaleźć można szereg informacji na ich temat. Wiele osób przypuszcza, że substancja ta posiada zdolności do likwidacji komórek rakowych, jednak nie ma co do tego 100% pewności. Wiele osób zastanawia się dlaczego informacja dotycząca możliwego działania tych pestek nie jest oficjalnie ogłoszona. Chodzi przede wszystkim o to, że nikt na dzień dzisiejszy nie jest w stanie tego poprzeć profesjonalnymi badaniami. Wiadomo, że pestki moreli właściwości cenne dla organizmu posiadają, albowiem w ich skład prócz witaminy B17 wchodzi również witamina B15, związki mineralne, magnez oraz inne cenne substancje. Jeśli potwierdzi się przekonanie dr Ernesta T. Krebsa dotyczące właściwości antynowotworowych to na pewno każdy człowiek usłyszy o tym, że pestki moreli gorzkiej właściwości takie posiadają. W tej chwili śmiało można stwierdzić, że pestki z moreli właściwości bezcenne mają, gdyż są źródłem witamin i związków mineralnych.

Jakie właściwości posiada regularne przyjmowanie pestek moreli?

Wybierając gorzkie pestki moreli właściwości znajdziemy całą masę. Warto zacząć od tego, że są one bogate w związki mineralne, a także magnez. Wpływa to korzystnie na zdrowie każdego człowieka, albowiem spora część z nas boryka się ze złym samopoczuciem i ogólnym osłabieniem organizmu. Oprócz tego pestki moreli właściwości lecznicze posiadają dzięki zawartości witaminy B15 oraz wspomnianej już wcześnie witaminie B17. Ta pierwsza nazywana jest równie często kwasem pangamowym oraz antyoksydantem mającym działanie silnie pobudzające psychicznie i fizycznie.

Gdzie kupić gorzkie pestki moreli, aby ich działaniu nie można było nic zarzucić?

 

Niestety nie wszystkie sklepy sprzedają wysokiej jakości pestki moreli, jeśli wybierzemy produkt z niższej półki to nie powinniśmy liczyć na to, że ich właściwość przyniesie zamierzone efekty. Dlatego też wybierając pestki moreli właściwościom nie powinniśmy nic zarzucić. Należy w związku z tym zwracać uwagę na to, aby produkt był gorzki (odmiana słodka nie będzie posiadać oczekiwanego działania) oraz aby pochodził z upraw ekologicznych. Pominięciem tej kwestii możemy sobie więcej zaszkodzić, aniżeli zdziałać coś dobrego. Koniecznie należy wybierać sklepy ze zdrową żywnością, które dbają o jakość swoich produktów. W innym przypadku nie powinniśmy liczyć na wysoką jakość produktu.

 

Jak spożywać pestki, aby nie utraciły one swoich właściwości prozdrowotnych?

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, iż o pestek moreli właściwościach mówi się w ostatnim czasie naprawdę dużo, zatem bez problemu można znaleźć informacje dotyczące ich dawkowania. Rekomendowane jest spożycie do 4 pestek na dzień, albowiem wtedy gorzkiej pestki moreli właściwość będzie w 100% bezpieczna dla organizmu. Mówi się, że można spożywać nawet do 30 pestek i nie będzie to miało negatywnych skutków, ale jednak warto być ostrożnym. Pestki z gorzkiej moreli należy przechowywać w odpowiednich warunkach – suche, ciemne miejsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pestek z moreli właściwościach to koniecznie musisz odwiedzić również podstronę dawkowanie.